Gelin Dertleşelim


Harun Serkan AKTAŞ


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi topluluklarından olan Doğu-Batı topluluğumuz bu sefer değerli kardeşimiz Harun Serkan AKTAŞ’ı ağırladı. Düzenlediğimiz bu konferansta Serkan AKTAŞ birçok konuya değinerek katılım sağlayan herkesin konferanstan istifade etmesini sağladı. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederiz. Allah’a emanet olun.


Serkan Aktaş Kimdir?

1988 Diyarbakır Çüngüş ilçesinde dünyaya misafir oldu. Babası polis memuru olduğundan bir çok ilde kısa aralarda eğitimi devam etti. İlköğretim, lise ve üniversite eğitimlerini İzmir’de tamamladı. ‘’Cennet arkadaşım’’ diye tabir ettiği hanımı ile Bursa’da yaşıyor. 
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji mezunu. Okan Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans yapmakta. İslamiyet’in akıl, kalp ve günlük hayatımıza yerleşmesi ve insanların ahiret inancı konusunda daha da bilinçlenip, dünya ve dünya sonrası hayatta mutluluğu yakalayıp hiç kaybetmemesi emeli ile yola çıkan bir kuruluşun Çay House ilim ve kültür derneğinin başkanlığı yapıyor. Türkiye’de ve Avrupa’da İslami, felsefi, bilimsel konuları ele aldığı sosyoloji ve psikoloji seminerleri yapıyor.
Özellikle gençlere yönelik Çay House ekibi ile yaptığı çalışmalar youtube ve diğer sosyal ağlarda çok ses getirdi.Çeşitli TV programları düzenledi. En son TRT 1 ‘de ramazan boyunca İslam’da toplum konularını ilgilendiren skeçler ile Kıssalı Harikalar Kumpanyası programı yaptı.